به یاد Mancini ، همراه با استیو مارتین

                      

 

تا ۶ فوریه باید صبر کرد تا پلنگ صورتی ٢ اکران بشه.

پلنگ صورتی اسمی است که همراه با کلی نوستالوزی تو ذهن شکل میگیره.بعد از پیتر سلرز فقید فکر نمیکردم کسی بتونه کاراکتر کلوزو رو به این خوبی بازی بکنه اما استیو مارتین بازیگر خوش قریحهء تگزاسی که سابقه اجرای اسکار رو هم داره در سری اول صورتی در نقش کلوزه بسیار عالی ظاهر شد.هر چند که معمولا" دنباله ها خوب از آب در نمیان اما امیدوارم اینبار شرایط به نفع صورتی ٢ باشه.

در کنار مارتین بازیگرانی چون ژان رنو،اندی گارسا و امیلی مورتیمِر حضور دارند.

پلنگ صورتی توسط فریتز فره لنگ خلق شد،  شخصیت کارتونی پلنگ صورتی، ابتدا برای تیتراژ آغازین و پایانی فیلمی به همین نام (ساخته بلیک ادواردز)در سال١٩۶٣ طراحی شد. اما محبوبیتش چنان بالا گرفت که در تیتراژ همه فیلم های بعدی مجموعه پلنگ صورتی (به جز «تیری در تاریکی») حضور یافت و مجموعه ای از فیلم های کوتاه کارتونی بر محور همین شخصیت ساخته شد. تم به یاد ماندنی موسیقی فیلم پلنگ صورتی که ساخته هنری مانچینی است، این فیلم های کوتاه کارتونی را نیز همراهی می کنند.

کارتون های پلنگ صورتی با مایه های سوررئال و انتزاعی داستانش و حرکات پانتومیم وار شخصیت اصلی، تاثیر چشمگیری بر تحول و پیشرفت آثار انیمیشن داشته و علاوه بر محبوبیت عام، مورد توجه و تحسین منتقدان هم قرار گرفته است.

              پلنگ صورتی و دوستان

 در این فیلم های کوتاه، علاوه بر شخصیت اصلی، شخصیت های فرعی به یادماندنی و مشهوری همچون بازرس، مورچه و مورچه خوار حضور دارند.تاکنون ١٢۴ قسمت ۶ دقیقه ای از این شخصیت خلق شده است.

اولین فیلم کوتاه به نام ((جوهر صورتی)) در سال ١٩۶۴ خلق شد و در همان سال جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه را گرفت.
در فرهنگ آمریکا دو رنگ صورتی و زرد همیشه در جنگ با یکدیگر قرار دارند که این نکته بارها در کارتونهای پلنگ صورتی نمایش داده میشود.

امیدوارم نوستالوژ بازها با این مصلب حال کرده باشند.

/ 3 نظر / 59 بازدید
محمدرضا

من عاشق نستالوژی ام.

مکثی

وای قسمت یکش بد نبود اما استیو مارتین بد ظاهر نشده !! منم منتظرم ببینم این یکی چطوریه [لبخند]

مکثی

سلام صاحب خونه !!! اگه وقت کنی به یاد این وبلاگم باش همه جا رو تار عنکبوت گرفت !! امدم سلامی عرض کنم .... هنوز که آپ نکردی ...... موفق باشی