لطفا" اگه میشه خر فرضمون نکنید   

 یه چند وقت هست که از فیلم دور شدم. شاید دلیلش اینه  سرم کمی شلوغه. شایدم اینکه زیاد رو فرم ایده آل نیستم شایدم ... نمیدونم. به هر حال الان تو این وضعیت هستم. حتی این عادت که قبل از اسکارباید همه فیلم خوبها رو ببینم هم باعث نشده ولوولک بیوفته تو جونم که بشینم و ته فیلمام رو در بیارم .بغلم الان

 che.pride and glory.the wrestler.frost/Nixon.reader.Revolutionary road. Doubt مظلومانه و معصومانه تمنای دیده شدن دارن.اما من همچنان بی اعتنام.

 زیاد حال نمیکنم از این سینمای رقت انگیز بنویسم اما یه نکته هست که دوست دارم بگم .

به جشنواره امسال گرده مرده پاشیده شده.

هیچ خبری نیست. نه از فیلم خوب و نه از تماشاچی خوب.

تک و توک فیلم خوب هست اما نسبت به هر سال تماشاچی خیلی کم شده.

امروز توسینما استقلال فیلم زادبوم رو دیدم.

این فیلم رو دیدم و خیلی نمیدونم ها برام شکل گرفت.

نمیدونم چرا داوودی این فیلم رو ساخت؟

نمیدونم چرا رادان خودش رو هدر داد و تو این فیلم بازی کرد؟

نمیدونم استفاده از تمثیل وفاداری لاک پشت به سرزمین محل تولدش چرا باید اینقدر غلو شده و بااین همه حجم زمانی تو فیلم گنجانده بشه؟

به جرات میتونم بگم  داوودی با این عقبه خوبی که داره میتونست یا این فیلم رو نسازه یا با نگاه از زاویه ای متفاوت اثرش رو خلق کنه. وقتی  رادان تو فیلم قراره فقط یه عنصر حرکت کننده باشه و نه اکشنی داشته باشه و نه ری اکشنی پس چه لزومی داره خودش رو اینقدر مفت خرج کنه.

به جرات میتونم اسم 50 بازیگر رو بیارم که میتونستن تو این فیلم جایه رادان بازی کنن وهیچ اتفاقی هم نیفته. آقای داوودی عزیز کمی هم به بیننده احترام بگذارید و دیدگاه غیر علمی خودتون رو به پرده و بیننده تحمیل نکنید. آخه عزیز من چرا این فکر رو کردی که میشه به اون شکل فکاهی خاک رو گرم نگه داشت. با این روش غیر علمی که شما نشون دادی در عرض 1 ساعت تمام اون تخم لاک پشت ها به جای اینکه به نوزاد لاک پشت تبدیل بشن ، میشن نیمرو.

تو تمام طول فیلم منتظر دو تا اتفاق بودم.یا، یک تعلیق اساسی برای تغییر مسیر فیلم و یا تیتراژ پایان که متاسفانه تنها دومی میسر شد.

سالنی که به خاطر اسمهای بزرگی چون انتظامی،رایگان و رادان مملو از تماشاگر بود به یک دلیل بیننده های خود را تا پایان فیلم از دست نداد.رودربایستی از پول بلیت پرداخت شده .

آرای مردم که اکثرا" در قسمت نظر سنجی به سوی گزینه متوسط و ضعیف تمایل داشت مبیین گفته اینجانب.

 

لینک
دوشنبه ٢۱ بهمن ،۱۳۸٧ - آرتا شهسوار حقیقی